Branky Čestic: Mňuk (Jančárek), Marha (Jiruška M.), Provazník (Marha)

Branky Žamberka: Nosál, Brožek M.

Vyloučení       10:11

Diváci: 175

Sestava domácích: Sajdl T.– Kolář, Javůrek, Jančárek, Macháček – Sajdl J., Provazník, Marha, Jiruška L., Dvořák, Mňuk, , Jiruška M., Bárta

Přímý souboj o vítězství v základní části probíhal ve velice rychlém tempu. Po první polovinu první třetiny měli převahu Čestice. Tu dokázal zužitkovat v 8. minutě Mňuk, který doklepl puk do branky 1:0. V druhé polovině třetiny měli mírnou převahu zase hráči Žamberka. Využili to v 15. minutě, kdy se prosadil v přesilové hře Nosál 1:1. Druhé dějství začali lépe domácí. Ve 23. minutě se protáhl podél mantinelu Čestický hráč a naservíroval puk Marhovi a ten z první zaskočil brankáře Žamberka 2:1. Žamberečtí začali dohrávat souboje s rukama moc vysoko a začali ze zápasu být „jatka“. Ve 27. minutě dokázali hosté vyrovnat, trefil se Brožek M. 2:2. Velice tvrdá a nesportovní hra ze strany hostí pokračovala a rozhodčí nezasahoval. Ve 34. minutě s přehledem prostřelil brankáře Žamberka Kolář, ale pro údajné postavení hráče v brankovišti nebyl gól uznán.Ve třetí třetině se zákeřná hra Žamberka, po domluvě rozhodčího, zklidnila. Čestice dokázali strhnout vedení na svou stranu ve 47. minutě, když samostatný nájezd proměnil Provazník 3:2. Tento stav dokázali Čestičtí už udržet i když v jednom případě pouze s velikým štěstím. Díky této výhře dokázali Čestice vyhrát základní část a získat „Gagarinův pohár“ pro výtěze základní části.

Zapsal: Michal Javůrek