Kvalitní „sebranka“ z Čestic si dojela pro bronz

Turnaj dorostu „Memoriál Josefa Verfla“ v Novém Bydžově

Jedno sobotní ráno, přesně 14.března 2015, se sešli dorostenci z Čestic, v nekřesťanskou šestou hodinu, u hospody. Všichni nastoupili do přistaveného autobusu a i s hojným diváckým doprovodem z řad rodičů se vydali na horní konec pro spinkajícího spoluhráče, pana Filipa Šimerdu :-). Potom již opravdu všichni se vydali na cestu. Při cestě do Nového Bydžova poznamenal pan KRBEC „Dneska by to šlo“. Pravdivost jeho tvrzení se však ukázala až pozdě odpoledne. Při příjezdu do místa konání turnaje jsme zjistili, že se přihlásilo 6 týmů a ne původních pět. Proto se hrálo ve dvouch skupinách po třech týmech a 2 x 20 minut čistého času.

Skupina „A“ : HC Stadión Nový Bydžov, HC Čestice, HC Lev Benešov

Skupina „B“ : HC Spartak Nové Město n/M, HC Frýdlant, HC Poděbrady

HC Nový Bydžov  :       HC Čestice

3   :  1  (0:1,3:0)

Branka Čestic :  Sajdl Lukáš (Vacková Tereza)

K prvnímu zápasu turnaje jsme nastoupili s koníkem na hrudi proti domácímu mužstvu z Bydžova. Od začátku první dvacetiminutovky jsme dokázali domácí hráče přehrávat, avšak nedokázali jsme svou převahu vyjádřit brankami. Až v 8. minutě vystřelila od modré Terka a k odraženému puku se dostal Sádlo a zavěsil. Potom se opět naši hráči předháněli ve spalování dalších šancí. Neproměňování šancí se nám vymstilo v druhé dvacetiminutovce, kdy se hra otočila. Nový Bydžov začal mít navrch a nás chvílema držel nad vodou vynikajícími zásahy golman Helma. Na všechny pokusy soupeře nestači a 3x kapituloval. Po skončení zápasu nás velice mrzeli neproměněné šance z první dvacetiminutovky.

HC Čestice    :       HC Lev Benešov

Branky Čestic :  Merka Daniel (Javůrek Jan), Sajdl Vojta (Sajdl Lukáš), Šimerda Filip (Javůrek Jan, Vacková Tereza)

Po čtyřhodinové přestávce jsme nastoupili proti nám neznámému soupeři. Po rozpačitém začátku jsme hráli převážně na polovině soupeře, ale paradoxně šel do vedení soupeř. Celou prní dvacetiminutovku jsme odstřelovali branku Benešova. Vždy byl ale proti soupeřův brankář a držel naše střelce bez vsřelené branky. Ve druhé dvacetiminutovce jsme ještě přidali a hned to bylo na hře znát. Začali jsme se více dostávat do šancí a vstřelení vyrovnávací branky na sebe nedalo dlouho čekat. Ve 25. minutě vybídl Javor k brejku Merku a ten svou výhodu využil. Po vyrovnání naši borci opět ještě trochu přidali a ve 27. minutě se prosadil i  benjamínek našeho mužstva, přihrávku Sádla dopravil za brankovou čáru Vojcek. Pojistku ve 29. minutě zařídili po ose Terka – Javor – Ficek, kdy posledně jmenovaný zasouval do odkryté branky. Potom jsme  už nepřipustili žádnou změnu stavu a bez problémů dokráčeli k prvnímu vítězství v turnaji. Tím bylo potom rozhodnuto, že budeme hrát o bronzovou medaili.

HC Čestice    :       HC Spartak Nové Město n/M

3   :  2  (2:0,1:2)

Branka Čestic :  Sajdl Lukáš (Javůrek Jan), Javůrek Jan (Sajdl Radim), Sajdl Lukáš  (Šimerda Filip)

Souboj o třetí místo začali oba týmy aktivně. V 6. minutě Javor nahrál puk Sádlovi a ten se dokázal protáhnout podél hrazení, natlačit před branku soupeře a tento průnik dovedl ke gólovému konci. Opaření soupeři začali působily trochu zakřiknutě. V 10. minutě přiťukl puk Kaštan na Javora a ten se při sprinterském souboji s obráncem soupeře dostal trochu mimo branku, ale trefil odkrité místo soupeřovy branky a zvýšil vedení Čestických. Potom se již do konce první dvacetiminutovky nikdo neprosadil. Ve druhé dvacetiminutovce jsme ještě dokázali skórovat. Ve 23. minutě našel Ficek před brankou osamoceného Sádla a ten nedal brankáři hostí žádnou šanci. Začali jsme poctivě bránit a docela se nám to dařilo. Ve 31. minutě byl vyloučen náš hráč a rozhodčí sporným rozhodnutím vyprovokoval naší střídačku k protestům. Při projíždění kolem naší střídačky zakřičel kustod Roman Vacek na rozhodčího „Jak to pískáš jitrnice“ a vysloužil si dvě trestné minuty. Soupeř hrál přesilovou hru 5 na 3, kterou se nám podařilo ubránit, ale již ve čtyřech jsme nedokázali bruslit se soupeřem a ten snížil na rozdíl dvou branek. Soupeř vsadil na hru va-bank, a na nás se řítil jeden útok za druhým. Dokázali jsme odolávat až do 37. minuty. Soupeř se dokázal prosadit a snížil na rozdíl jedné branky. To bylo však z jeho strany vše a kdo předpolkádal dále jeho nápor, tak se mýlil. Naši hráči se vybičovali k obrovskému výkonu a nedovolili soupeři za poslední tři minuty ani vystřelit nebo jinak ohrozit naší branku. Po závěrečném hvizdu vypuklo v našem týmu obrovské veselí. MÁME BRONZ!!!!!!!!!Třetí místo je o tolik cenější, protože jsme porazili mistra královehradeckého kraje v dorostu.