Famózní výkon brankáře Novohradského !!!

Branka: čas 24:26 - Morong (Jančárek, Štastný)

Vyloučení: 4:6

Využití: 0:1

Sestava Čestic: Novohradský (Beránek) – Štastný, Jančárek – Šverák D., Pokorný – Morong, Sajdl, Marha – Dočkal, Jelínek, Šverák M. - Bárta

S uzdraveným Marhou, ale pouze v jedenácti hráčích vyrazili Čestice k prvnímu kolu baráže do Lanškrouna. Domácí byli jediným týmem v celé soutěži, který Čestice v základní části třikrát porazil. Nástup do první třetiny se hostům povedl, když soupeře přehrávali a dokázali si vytvořit několik brankových příležitostí. Bohužel koncovka je katastrofální a tak na ukazateli svítili dvě nuly. Od poloviny třetiny se hra vyrovnala, obě mužstva dobře bránila a na branku si museli přítomní diváci počkat do druhé třetiny. V první minutě druhé třetiny se po štastné teči dostali domácí do vedení 1:0. O dvě minuty později se Česticím podařilo v přesilové hře vyrovnat na 1:1 !!! Totální rozbor Lanškrounské čtveřice. Puk putoval po ose Štasný, Jančárek a Morong zametal do prázdné. Bohužel to bylo vše co Čestice ve druhé třetině předvedli. Od vyrovnávací branky to byli domácí kteří převzali iniciativu a doslava Čestice uzamkli v jejich třetině. Do konce druhé části s toho plynula čtyři Čestická vyloučení, ale ani to nebylo domácím nic platné, protože Novohradský v Čestické brance doslova čaroval. Domácí již několikrát zvedali ruce, ale vždy marně. Do třetí třetiny nastoupili Čestičtí jako vyměnění a hra se opět vyrovnala. V Čestické brance nadále kraloval Novohradský a výsledkem byla pouze rozmlácená hokejka flustrovaného domácího útočníka po zákroku Novohradského. Oba týmy si zahráli po jedné přesilové hře, ale ani to branku nepřineslo. V závěru třetiny se Čestice soustředili na ubránění výsledku a domácí drželi na jejich polovině. Nerozhodný stav po dvou třetinách znamenal pětiminutové prodloužení, které se Česticím v této sezóně hrubě nedaří. Bohužel ani na čtvrtý pokus tomu nebylo jinak. Ve třetí minutě nechali hosté volného Kilčického, který neomylně zavěsil a získal domácím bonusový bod. Čestice předvedli výborný výkon a po zásluze si z Lanškrouna odváží jeden bod.

Zapsal: L.Sajdl