Branky:  Forman, Šťastný 2x, Morong

Vyloučení:  5:5

Diváků:  35

Sestava ČESTIC:  Sajdl T., Novohradský J. – Jiruška L., Forman P., Pokorný P., Šverák D., - Jiruška M., Šverák M., Šťastný M., Sajdl J., Jančárek K., Morong D., Bárta J., Dočkal M., Provazník L.

Nedělní zápas s lídrem tabulky, by měl být jasný už od začátku zápasu, ale Čestice nastoupily s velkým odhodláním. Hned po prvním vhazování do toho šly naplno a odměna přišla  v deváté minutě, kdy Forman střílí první gól  do brány opočenského gólmana.  1:0  Opočno se nechtělo smířit s vedením Čestic a zkoušely tvrdě útočit a provětrat čestickou bránu. Jejich snažení bylo marné, protože důsledná obrana a výborné zákroky Čestického golmana Sajdla nedovolily soupeři  skórovat až do konce první třetiny.

Druhá třetina začala ve velice rychlém tempu a hned v čase 20:25 po výborném úniku střílí druhý gól Čestice Marek Šťastný. 2:0  Takový průběh utkání nečekal nikdo, Opočno muselo zařadit vyšší rychlostní stupeň a trochu přitvrdit. Naopak  trochu míň ostražitosti měl Čestický gólman Sajdl  a  Opočno dokázalo za jeho záda dostat tři góly. V polovině utkání došlo ke střídání čestických golmanů a do brány nastoupil mladičký Jindra Novohradský a ten už nedovolil, aby se do jeho svatyně dostal puk. Čestičtí hráči měly během druhé třetiny hromadu šancí na zakončení  a dvakrát stačilo jen doťuknout puk do prázdné brány, ale tolik štěstí prostě neměli. Druhá třetina končí  výsledkem 2:3 pro Opočno.

Začátek třetí třetiny začal opatrně a žádný z týmu nechtěl dostat zbytečně gól. Skórování jsme se dočkaly až v 48. minutě kdy puk letěl z hole čestického Marka  Šťastného do brány Opočna . 3:3  Lídr si nemohl dovolit aby zápas diktovali Čestice, proto se všemožně snažili překonat výborně hrající obranu Čestic. Gól do čestické brány padl v 53. minutě. 3:4  Naši se,ale nechtěli vzdát dobře zahraného zápasu a bojovali jako psy do konce utkání. I v oslabení, 20 vteřin před závěrečným hvizdem, unikl čestický David Morong a po krásné kličce před gólmanem Opočna, rozvlnil jeho brankovou síť. 4:4

Utkání po základní hrací době končí skórem 4:4. Při nerozhodném výsledku se pokračuje pětiminutovým prodloužením, než padne gól.  Prodloužení netrvalo dlouho a hned v 55 vteřině prostřelil  opočenský Jedlička. 4:5 pp

I když zápas nedopadl šťastně pro Čestice, jejich dnešní výkon si zaslouží uznání. Důslednost, přesnost a hodně bruslení dokázalo to, že se dokážeme vyrovnat i celku z čela tabulky.

Zapsal: V. Javůrek