Začátek sezóny 2014-2015

Léto pomalu končí a nezadržitelně se blíží čas, kdy začne hokejová sezóna. Pro naše družstvo mužů to znamená, stejně jako vloni postavit se celkům z páté nejvyšší soutěže v České republice. Nastoupí tedy v krajské soutěži mužů královéhradeckého kraje.

posilovani.jpg

Protože to není jen nějaká "rybníkářská" liga, musí tomu odpovídat i příprava. Od března do konce prazdnin, měl každý individuální trénink a od 4. září začala suchá příprava pod vedením trenérů. Pro muže to znamená 3x týdně suchý intenzivní trénink v podobě běhu a posilovacích cvičení. Každý trénink trvá 2 hodiny bez ohledů na počasí. Tyto tréninky budou trvat do začátku října, kdy se již 7. října začne s tréninky na ledě v Rychnově nad Kněžnou. Tréninky před začátkem soutěže budou 3x týdně a budou prokládány přáteláky s dalšímy týmy. Oproti loňské sezóně je v přípravě před sezónou obrovský rozdíl, za což patří veliké dík trenérovi a celému realizačnímu týmu. Několik změn se událo i na hráčských lavicích. Aktivní hokejovou kariéru ukončil Michal Javůrek, z důvodů nepříjemného zranění v minulé sezóně. Michal Dvořák odešel a začal se závodně věnovat silovému cvičení crossfit. Věřme ale, že mu hokej bude chybět a ještě se vrátí. Dále ukončili kariéru v našem týmu Václav Mňuk a Petr Moravec. Náš tým ale pro nadcházející sezónu posílí nové tváře,ale o těch později, abychom něco nezakřikli.

V letošní sezóně se změnila i skladba týmů, které budou hrát krajskou soutěž. V soutěži zůstaly společně s námi Semechnice, Třebechovice p.O. B, Opočno, Jaroměř B. Opustily nás Nový Bydžov a Dvůr Králové nad Labem a místo nich se přihlásily Project Sport Hronov a Orli Lanškroun A. Znamená to, že soutěž bude na tři kola v základní části o sedmi účastnících (stejný systém jako v loňském roce). Dále první dva týmy jdou do baráže a zbývajících pět dvoukolově o pohár předsedy. Takže celkem 18 + 8 zápasů.

V neděli 25.října 2014 je první zápas s týmem SK Třebechovice p.O. B v jejich domácí hale. Další zápas by měl být 2. listopadu 2014 s týmem HC Jaroměř B. Celkový rozpis bude včas vyvěšen na naše stránky hccestice.cz (více info také na stránkách KKSLH zde... ).

Nesmím ale ani zapomenout na naše mladší hráče jako jsou dorostenci, žáci a přípravka, kteří nastoupí v okresní lize. Mladší kategorie trénují 2x týdně v délce 1,5 hodiny a tyto tréninky jsou na nich znát. Baví je to a je v jejich očích vidět zdravá bojovnost a snaha se víc a víc zlepšovat. Největší chuť mají se už jít sklouznout na led. Tak jim přejme ať tato chuť a soutěživost jim vydrží i nadále.

Zapsal: Vladimír Javůrek