Sestava HC Čestice : Novohradský J.(Beránek L.)

Mlateček,Rubák,Šverák D.-Kolář,Pokorný

Branky za HC Čestice: Dočkal M.(Bartoň) , Šverák D.

Rozhodčí : Sedlák – Vašátko,Motálek

Vyloučení : 5 : 5 + HC Čestice ( M.Šťasný) 5 + 10 za nesportovní faul kolenem

Komentář k utkání : Hned na začátku utkání přísný hlavní rozhodčí Sedlák vylučuje čestického J.Sajdla , nastřelený puk padá z výšky neřízeně za Novohradského záda -1:0.Poté nejprve D.Šverák trefuje tyč lanškrounské branky a následně jede sám na brankáře a jeho kličce předchází hákování, Čestice hrají „pouze“ přesilovou hru.První třetinu se hraje svižný hokej,více štěstí má domácí Lanškroun,který nejprve Řehákovou střelou a poté vlastní brankou od betonu Novohradského zakončuje stav první třetiny na 3:0!
            I přes vlastní gól v brance Čestic Novohradský kraluje a Čestice po asistenci Bartoně snižují Dočkalem na 3:1.Čestice svojí aktivitou jakoby otáčejí zápas,střela Říčaře,Dočkala a Šťastného nic nemění,následně špatně vyhožený puk zachytává lanškrounský Boruch ,dává gól a v téže minutě sólem skóruje Malý a zvyšuje na 5:1. Čestice si vybírají svoji „debku“, z utkání odstupuje zraněný J.Kolář ,svoji hokejku láme nejen Dočkal,ale i Řičař,v čase 33:25 po zásahu brankáře Novohradského mizí puk kdesi ve výzbroji,hlavní rozhodčí ho svléká z dresu ,nakonec je puk objeven za smíchu diváků pod vestou v „zadní“ části jeho výzbroje.I přes dvě Šverákovy akce končí třetina stavem 5:1!
            Poslední třetinu lepší Lanškroun ukázal svoji sílu a v přesilových hrách zvyšuje na 7:1, naopak D.Šverák ještě koriguje na 7:2.Ke konci zápasu čestický Jančárek trefuje „pouze“ tyč,následně však z protiútoku lanškrounský Boruch přesně pod víko dává na 8:2,v následné přesilové hře zvyšuje na 9:2 a za houkání sirény gólem zapsaným v zápisu  v čase 59:59 dotahuje zápas na diváky vykřičených „deset,deset..“! Doufejme,že v dalším zápase v derby se Semechnicí se k Česticím přikloní trocha „hokejového“ štěstí!!

Zapsal: Sajdl Fr.