ČESTICE x SKUTEČ

5:6 P

(1:2, 2:2,2:1)

Rozhodčí: Zeman -  Kozák, Umlauf

Branky CES: Šverák M. (Jančárek), Bárta (Sedlák), Jiruška,  Bartoň (Dočkal), Bárta (Sajdl J.)

Branky SKU: Kusý 2x, Nevole, Komárek, Pražan, Nevečeřal

Vyloučení       7:7  + 10 Rubák (CES)
Využití    2:1

Diváci: 110

Sestava ČESTIC:   Novohradský –  Šverák D., Jiruška L., Sajdl J., Sajdl R., Jančárek, Šťastný  –   Dočkal, Kubasa, Bartoň, Dočkal, Bárta, Sedlák, Rubák, Javůrek, Mlateček

První branku zápasu vstřelili domácí už ve 2. minutě, kdy od modré vystřelený puk Jančárkem dorazil do branky soupeře Šverák M. 1:0. Už v 5. minutě dokázali hosté ze Skutče vyrovnat. Z náporu Čestic dokázali Skutěčtí přečíslit obranu Čestic a puk za záda domácího brankáře dostal Kusý 1:1. V 10. minutě, po hrubé chybě Čestického obránce, prostřelil Čestického brankáře Nevole 1:2. Stav se dále do konce první třetiny neměnil především díky vynikajícímu výkonu brankáře Čestic Novohradského. Ve 24. minutě vymetl šibenici přímo z buly Skutěčský Kusý 1:3. S Česticemi začalo být zle. Ale hráči s koníkem na hrudi se nevzdali a svou bojovností dokázali snížit nepříznivý stav o minutu později, kdy puk do branky soupeře usměrnil po přihrávce Sedláka Bárta 2:3. Při pozdější přesilové hře Čestic stálo při soupeři ze Skutče obrovské štěstí. Ve 30. minutě vymetl pavučinu Skutečské branky Jiruška a vyrovnal na 3:3. Skuteč si vzala své vedení zpět ve 32. minutě Komárkem 3:4. Po dvou dobře ubráněných oslabeních na začátku třetí části dostali Čestice výhodu přesilové hry, kterou využil Bartoň po přihrávce Dočkala 4:4. V 54. minutě bylo nařízeno trestné střílení proti domácím, které dokázal brankář Čestic bezpečně zneškodnit. V 57. minutě využili Čestice už druhou přesilovou hru, když z brankové čáry překvapil brankáře Skutče Bárta a Čestice se poprvé ujali vedení 5:4. Skuteč však dokázala vyrovnat, po hrubé chybě domácí obrany, 30 vteřin před koncem se prosadil Pražan 5:5. Zápas tak pokračoval v prodloužení. Při vyloučení jednoho z našich obránců strhl vítězství na stranu Skutče Nevečeřal. 5:6

Zapsal: Michal Javůrek