Sestava HC Čestice : Kolbaba J. (Beránek L.)

Bárta , Morong , Dočkal    –Sajdl J.,Jiruška

Javůrek,Šťastný,Jančárek  --Sajdl R,Kolář

Říčař , Kopecký T.,Rubák – Šverák D.

Branky HC Čestice : Jančárek (Kolář),Jančárek (Javůrek),Morong (Dočkal),Morong,Morong

Rozhodčí                  : Veselý – Všetečka,Kareš

Vyloučení                 : 13 : 7 ,navíc  Čest. 5 + O.K. , Lanšk. 1 x 10 min. O.T.

(využití v oslabení 0 : 1, využití v přesilovce 2 : 3)

Komentář k utkání : HC Čestice přivítali na ZS v Rychnově n.Kn.  v neděli 13.11.2016 létající Orli TJ Lanškroun .Hlavní rozhodčí rozdával tresty jak na běžícím páse,hostující Lanškroun však první tři přesilovky díky dobře chytajícímu domácímu  Kolbabovi nevyužil a tak po střele Koláře doráží „nestárnoucí“ K.Jančárek puk za záda lanškrounského Ďuriše – 1:0 ! Hostující tým , kterému nevyšli přesilovky, špatně střídá a za hru v šesti hráčích na ledě hrají Čestice první přesilovku,Javůrek dává puk na „první“ tyč a  K.Jančárek se nemýlí,zvyšuje na 2 :0! Následně čestický  Šverák  má otevřený bok lanškrounské branky,netrefuje a tak třetina končí 2 : 0!

Začátkem  druhé třetiny po akci Jiruška – Dočkal dává gól Morong a zvyšuje na 3 : 0 !

Hostující Lanškroun nechce připustit ,aby na „čestické“ půdě prohrál,při přesilovce 5:3 snižuje na 3 : 1!Střední část zápasu je samé vyloučení, za zmínku však stojí přesilová hra 3:4,kdy ve druhé minutě třetí třetiny dojíždí vyhozený puk Morong a sám střelou pod horní tyčku zvyšuje na 4 : 1!Čestice v 45.min. zápasu hrají přesilovou hru 5 : 4,ale špatnou rozehrávkou v obranném pásmu Lanškrouna  po úniku dostávají  gól a hosté snižují na 4:2!

Hlavní rozhodčí v 50.min. zápasu posílá čestické do oslabení 3:5,Lanškroun toto 100% využívá a v čase 57:39 srovnává skóre na 4 : 4 ! Nato však v 58.min.přijel čestický  D.Morong, dává gól pod víko lanškrounského Ďuriše a řekl si: „ veni,vidi,vici“,což je po česticku „přijel jsem,viděl jsem,zvítězil jsem“!  HC Čestice podali výborný výkon a výsledkem 5:4 si zajistili další tři body do tabulky KSM HK!

Zapsal: Fr. Sajdl