Sestava HC Čestice : Kolbaba J(Novohradský J.)

Branky HC Čestice : Javůrek J.(Bury),Bury(Šverák M.),Sajdl J.

Branky Semechnice : Gois,Rejchrt (Hejzlar)

Rozhodčí : Petr  --  Kittner,Plodek

Vyloučení : 7 : 13 (využití 1 : 0)

Diváků : 359

Komentář k utkání :Venkovní derby KSM odvěkých rivalů Čestic a Semechnice se podařilo odehrát ve stylu winter classic v čestické přírodní aréně za přijatelné teploty – 1°C .Na utkání přišlo 359 platících diváků,kteří viděli opět zápas s konečným rozuzlením až na samostatné nájezdy.Zápas byl od začátku emotivně „vybičovaný“, o čem svědčí i 20 vyloučených hráčů.
            Lépe začali hosté,když v 6.min.první třetiny Gois prostřelil jinak dobře chytajícího čestického Kolbabu.Domácí však zabrali a dvěmi góly,nejprve Javůrka a pak Buryho otáčí zápas ve svůj prospěch.Uplynulo 10 sekund z druhé třetiny a Semechnice rychlým a lehkým gólem srovnává vývoj utkání na 2 : 2.Zápas ovlivnil padající sníh,hráči začali mít problémy s držením puku,o to více přibylo šarvátek a vyloučení.Oba brankáři podali vynikající výkon,i přesto stojí za zmínku dvě nastřelené tyčky čestického  Jančárka.Gól nepadl ani v 5.min. prodloužení (Semechnický  Chudý neproměnil v 63.min nařízené trestné střílení),a tak na řadu přišli samostatné nájezdy. Více šťěstí měli domácí,kdy až v šesté nájezdové sérii se pod víko semechnického brankáře trefil domácí J.Sajdl a rozhodl tak zápas.Diváci si tak vychutnali třetí zápas v Česticích ve stylu winter classic se vším všudy.

Zapsal:  Sajdl Fr.