Příběh jednoho nadaného kluka z Čestic........

ÚSPĚCH ČESTICKÉHO ODCHOVANCE

Rok 2018 byl pro Tomáše Sajdla velmi úspěšným. Čestický odchovanec chytající za tým Mountfield HK, který hraje extraligu ledního hokeje se prošel úspěšně základní částí a probojoval se až na závěrečný turnaj MISTROVSTVÍ ČR MLADŠÍHO DOROSTU. Mistrovství České republiky se konalo 30. 3. 2018 – 1. 4. 2018 ve Vítkovické Ostravar aréně, ve které se vítěz turnaje stane mistrem ČR. V pátek tým Mountfield HK odehrál svůj 1. zápas se Zubry Přerov, nad kterými vyhráli 4:1. Semifinálový zápas se odehrál až v sobotu ve večerních hodinách s týmem Bílý Tygři Liberec, který taktéž porazili 2:1. V tom zápase se rozhodlo, že si kluci zahrají finále! V neděli se utkali proti HC Plzeň 1929, kterou opět porazili 3:1 a stali se nepřemožitelnými.

Tomáš za všechny 3 finálové zápasy obdržel pouze 3 vstřelené branky. Předvedl 80 zákroků a vyblýskl se pár neuvěřitelnými zákroky, které několikrát zachránil Hradecký tým. Jeho průměr činil 0,98 gólu na zápas. A s úspěšností 96,39 % se stal NEJLEPŠÍM BRANKÁŘEM mladšího dorostu České republiky.

Napsala: Andrea Sajdlová

tomas-sajdl-1.jpg